Nightmare

5. june 2013 at 9:45 | McLee |  Choose your way
Jako každé ráno si razíš cestu do práce. Od té doby, co pracuješ v nemocnici, chodíš pěšky. Není to tak daleko jako tvoje předešlá práce.
Den jako každý jiný. Díky Kelly, která si nebyla schopná opatřit hlídání, máš noční směnu navíc.
Je už devět večer a tvoje tělo upadne do hlubokého spánku. Probudí tě až zvonek z pokoje číslo třináct. Podívaš se na hodiny zjistíš, že je za pět minut dvanáct. Na chodbě se nesvítí a tvoje snaha o rozsvícení je marná. Žárovka zřejmě vypověděla službu. Stojíš před třináctkou a dveře se sami od sebe pomalu otevírají. Nedočkavý pacient, pomyslíš si. Když se ale dveře otevřou úplně, nikdo v pokoji není.

Okno je otevřené. Jdeš ho zavřít a odcházíš z pokoje. Vracíš se k sobě, když v tom opět začně zvonit pokoj číslo třináct. Utíkáš tam, ale zase nikoho nenajdeš. opět se vratíš a za necelou minutu začne pokoj zase zvonit, ale tentokrát se k němu přidá i patnáctka, dvacetjednička a asi deset dalších pokojů. Začíná ti to být divné. Cítíš nepříjemný pocit na těle a naskakuje ti husí kůže.
Jdeš k recepci, ale Rachel tam nenajdeš. Nikdo jiný v budově není. Rozhodneš se obejít prvních pět pokojů, které by měli být stoprocentně obsazené.
Otevřeš dveře v jedničce, ale nikdo. Stejně jako u dvojky, trojky, čtyřky. Stojíš před pětkou, když v tom se spustí alarm. Za zády ti to zašustí. Rychle se otočíš a zahlédneš stín. Zahnul za roh. Možná je to Philiph. Utíkáš za ním. Ale opět stihneš jenom stín. Tentokrát zahnul doleva. znovu se rozeběhneš a když zahneš doleva, uslyšíš dveře a všimneš si, že dveře od třináctky jsou pootevřené. Dojdeš k nim. Nejdřív máš špatný pocit. Třináct..., ale pak ho setřeseš.
"Phile, jestli si ze mě děláš srandu, tak to není vtipný." Stále stojíš za dveřmi. Jakmile domluvíš, uslyšíš kroky. Zastaví se až těsně přede dveřmi. Teď už slyšíš jen těžký a nepravidelný dech. Dveře se prudce dovřou.
"Philiphe?" zeptáš se opatrně a sáhneš nejistě po klice. Špatně se ti dýchá a tvoje nohy jakoby zdřevěněly. Ať je za dveřmi cokoliv, můžeš utéct. Nebo je to Philiph a ty budeš mít dalších pár týdnů pořádný trapas.

Teď je jen na tobě, jakou cestu si zvolíš...

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama