Část #6 - Závěr

15. june 2013 at 15:29 | McLee |  NCIS Story - Abby's Notes
Poklepal koncem tužky na desku stolu a zadíval se na McGeeho, který horečně ťukal do klávesnice. Když se ozval výtah vynořil se místo Zivy, kterou čekal, Gibbs.
Vložil žluté desky do šuplíku u svého stolu a ukázal na Tonyho. "Vezmi Averyho do výslechovky."
Tim jen krátce zvedl hlavu a pak se opět zabral do své práce. Tony položil tužku a vystřelil k výtahu, kde se málem srazil se Zivou. Oba se zastavili, tak blízko u sebe, že v tom momentě ani nevypadali jako pouzí parťáci. Tony si všiml jejího zašitého obočí a už méně viditelných stop po modřinách. Ani jeden se nezmohl na slovo. Každý udělal krok do strany a pokračovali ve své cestě.


* * *

Výslech započal a Tony se potichu vplížil do výslechové místnosti. Jeho zvědavost byla příliš veliká, aby si to nechal ujít. Chtěl vědět, jak to jejich tajnůstkářský "ninja" udělal.
"Zabil jí a okradl nás o všechny peníze! Zasloužil si zemřít. Byla pro mě vším a jsem si jistý, že jsem udělal správnou věc, ale to vy nemůžete pochopit." Gibbs to chápal až příliš dobře. Hned si vzpomněl na Shannon a Kelly. Jeho holčičky.
"Caleba to stálo život!"
"Ale za to já nemůžu!" zařval Chris. Celý zrudl a prohrábl si vlasy. Zhluboka se nadechl a pomalu se uklidnil. Nemuselo se nic z toho stát. Byla to šechno jeho chyba, jeho plán. Ale byl moc velký tvrďák, aby to přiznal. Kdyby byl s ním, nestalo by se to. Mohl žít, a za to všechno může ona!
"Řekněte mi, kde jste celou dobu byl?"
Zhluboka se nadechl, všechno si znovu srovnal v hlavě, slovo po slově, větu za větou. Když to přibarví, nebude vypadat, tak slabě.
"Caleb řekl, že přinese něco k jídlu. A já.. chtěl jsem dojít pro naše věci a... a vzít pro jistotu nějaké vesty..."
Tony se s úsměvem zase vytratil. Je neuvěřitelné, jak se lidé vzájemně podceňují. A přitom nikdo nezná jejich příběh, osobnost, kterou jsou, a která se v nich ukrývá. Vzal krabici ze stolu a vydal se směrem ke skladu.
"Trvalo mi celou věčnost, než jsem prorazil dveře. Uslyšel jsem výstřel..."
Kate Gibbsovi chyběla, ale veděl, že by teď za svou náhradu byla hrdá. A Chris, Jeffryho smrt na jednu stranu chápal. Sám si tím prošel. V tom momentě člověk nemá v hlavě nic jiného než pomstu a jde za tím stůj, co stůj, ale nadruhou stranu...
McGee vypnul počítač. Vzal si sako přehozené přes opěrku na židli a ještě zhasnul monitor. Nikdo jiný už tu nebyl. Hlad se ozval. Bylo to náročné. Večer měl přesně naplánovan. Čína, sprcha, postel. Nic nepotřebuje víc. Když se před ním zavírali dveře výtahu, všiml si v poslední chvíli Zivy, která společně s ředitelem stála nahoře, před jeho kanceláří.
Všimla si ho, ale nijak nereagovala. Poslouchala Vencovo tlachání a mírné pokárání za své jednání.
Vrátil se kvůli nim dříve, ale to nebrala jako nijak zvlášť hrdinský čin. Popřál jí dobrou noc a malým kufříkem vyrazil také v výtahu. Ziva, ale domů ještě nešla. Sedla si ke svému stolu a výtahla ze šuplíku fotografii. Opřela se s pocitem útěchy. Všichny se dali na stranu zla, ale jen ona měla tu možnost změnit se. Nemohla litovat toho, co předtím udělala, protože v tom momentě to tak chtěla, nebo ne?

* * *

Třeba hledám chyby jen proto, že se ještě prostě nedokážu smířit s případy, jako jsou tyhle, kdy je ohrožen život někoho z nás. Přesto tuhle práci miluju. dáváme lidem pocit bezpečí a odpovědy...

Doufám, že se vám příběh líbil a v budoucnu bych se k tomu určitě ráda vrátila a napsala Story 2.
Inspirací mi bude Cotein (nevím, jak se to skloňuje) nápad na díl, který už párkrát prozradila.

Pokud máte zájem přečtěte si více povídek ZDE
Deník mořské vlčice ZDE
Příběh, o jehož pokračování rozhoduješ ty ZDE
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Đayley Đayley | Web | 15. june 2013 at 20:26 | React

super

2 Kika Kika | Web | 15. june 2013 at 21:43 | React

Super :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement