Část #5

5. june 2013 at 17:45 | McLee |  NCIS Story - Abby's Notes
"Co zase chcete?" A kde je můj právník?" Vyhrkl Jeffery, kterému už to celé začalo stoupat do hlavy. Potřeboval další dávku. V puse měl takové sucho, že sahara byla pro tomu vlhká oblast.
"Je na cestě, zatím si promluvíme." Jeffery se opřel a dal si svoje rozklepné ruce za hlavu. Gibbs už od začátku poznal, že je na drogách a vzorky ihned putovaly k Abby do laborky. Heroin. Tenhle chlap to měl spočítané. Gibbs se rozhodl zvolit tvrdší cestu. "Vaši kamarádi se po vás schánějí."

Tahle věta ho zaskočila. Bylo mu jako v sauně. Cítil, jak se mu klepou kolena a začal si okusovat nehty na rukou.
"Unesli naší agentku pane Marksi, a požadují výměnů." Gibbs věřil, že je tak hotový, že zlomit ho nebude problém. "Buď nám teď všechno řeknete, anebo...."
"To nemůžete!" vykřikl a prudce vstal až židle spadla na zem. Gibbs také vstal a už méně klidným hlasem odpověděl. "Můžeme se vsadit. Nevidím důvod, proč vás tu držet. Jste nám k ničemu." Jeffery si zase pomalu sedl. Chvilku přemýšlel a pak se zhluboka nadechl. "Dobře, dobře, pomůžu vám, ale chci aby mi byl snížen trest za spolupráci," vykoktal nakonec.

* * *

Nezbývalo jim moc času. Gibbs rozhodl, že pojede jen jeho tým. Nechtěl riskovat život federální agentky. Strčili Markse do auta vedle McGeeho a Tony s Gibbsem si sedli dopředu.
Gibbs sešlápl plyn a auto se se skřípěním rozjelo. Celou cestu jeli tiše a promýšleli každý krok, který teď byl třeba.
Dojeli až k opuštěné továrně. Všichni vystoupili. Tony šel poslední a držel zbraň Jefferymu za zády. Všude bylo ticho a bylo to tu cítit rybinou. Na druhé straně ulice stála továrna na sardinky. Jinak kolem dokola byly jen naskládané velké plechové kontejnery.
Caleb už je očekával. Ziva poznala, že je nervózní. Chris totiž nebyl k nalezení.
"Jdeme!" Zařval a hrubě popadl Zivu za rameno. Ta vyjekla bolestí a s obtížemi, kvůli svázaným rukám, se zvedla.
Dveře továrny se pomalu otevřely. Nejdříve vyšla Ziva s pistolí u hlavy a hned za ní se objevil Caleb.
"Pusťte jí, Bennete!" Křikl Gibbs.
"Až po vás!"
Tony, který hlídal Jefferyho z ní nemohl spustit oči. Vypadala příšerně. Ruce poškrábané, pod okem modřinu a rozseklé obočí. Jeho pudy ho provokovali k bitce. Měl hroznou chuť vymlátit z toho grázla duši, ale jeho schopnosti agenta mu říkaly, že musí zachovat chadnou hlavu. Zjistil, že po celou dobu ani ona z něj nespustila oči. Jako by čekala na jekékoliv znamení. Mírně kývl hlavou. Doufal, že ji to alespoň tochu uklidní a začal podle plánu pomalu odpotávat Markse. Jenže, Zivin pohled se ubral k Jefferymu, protáhla si prsty a podkopla Calebovi nohy. Vše se poté sehrálo tak rychle.
Caleb se zapotácel, ale vypadalo to, že se udrží. Natáhla se a sejmula ho. Když se ale otočila aby mu sebrala zbraň, uviděla, že ji nepustil. Krečovitě stále svíral spoušť. Vystřelil.
Gibbsovi reflexi, ho dokopaly a on také vystřelil. Ziva neudržela rovnováhu a tvrdě dopadla na kolena a pak se celá svezla k zemi. Všichni okamžitě reagovali.
McGee se vrhl ke Calebovi. Když se mu nepodailo nahmatat pulz, otočil se směrem k Zivě u které klečel Tony s Gibbsem.
Tony ji odhrnul vlasy z čela a chytl ji za ruku.
"Zivo?" zašeptal Gibbs. Slyšela ho, cítila, teplo něčí ruky. Stiskla ji a zalapala po dechu.
"Dýchej!" vyhrkl McGee. Hlava ji bolela. Spadla na ni opravdu tvrdě. Pustila Tonyho a pomalu se opřela o lokty.
Všichni ji užasle sledovali. Od někoho jako je ona, mohli čekat všelicos.
Roztrhla si ušpiněnou halenku a pomalu položila hlavu zpátky na zem.
"Co to... jaks to..." vykoktal McGee. Gibbs neměl slov.
"Jsi v pořádku?" zeptal se Tony a pomohl jí opatrně na nohy. Trochu se zakymácela, ale stála. "Právě na mě zblízka vystřelili Tony, tak co myslíš?!" Odkašlala si vytáhla kulku, kterou zachytila neprůstřelná vesta. V tom se ozvala další rána. Všichni se otočili za zdrojem výstřelu a spatřili Averyho. Opíral se o zeď a jednou rukou si držel bouli na hlavě. Rychle se otočili po dráze kulky a tam stál Jeffery. Svíral si zakrvácené břicho. Chris upustil zbraň a Tony s McGeem se k němu vrhli.

ZÁVĚR ZDE
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kika Kika | Web | 5. june 2013 at 18:10 | React

uz sa tesim na pokracovanie :-) Dufam, ze nejake bude :-D

2 Džejní Džejní | Web | 5. june 2013 at 19:21 | React

NCIS je super ♥

3 Domi♥ Domi♥ | Email | Web | 5. june 2013 at 21:58 | React

ahoj, beriem ťa do affs, ale nikde na tvojom blogu neviem nájsť zoznam :/

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement